indir
CCleaner
 

CCleaner

Download
CCleaner
Versiyon : v2.15.815
İndirilme : 21600 [Bu Hafta:3]
Dil : Türkçe
Üretici Firma : Piriform Ltd.
Eklenme Tarihi : 04-05-2008 [sweatcell]
Platform : Windows (Tümü)
Dosya Boyutu : 3.1 MB
Uninstall : Var
Lisans : Ücretsiz
Kısıtlama : Yok
Editör Puanı :
Kullanıcı Puanı :
 1 2 3 4 5

Crap Cleaner bilgisayarınızda kullanılmayan gereksiz dosyaları silerek sisteminizin daha hızlı ve performanslı çalışmasını sağlar. Yazılımın boyutu küçük ama yaptığı iş oldukça büyük. Programda Türkçe dil seçeneği olduğundan kolaylıkla kullanacaksınız. Türkçe kullanmak için kurulum sırasında dil seçeneğinden Türkçe`yi seçiniz.

Program üç ana parçadan oluşuyor. Birincisi temizlik (cleaner); bilgisayarınızda kullanılmayan gereksiz dosyaların silindiği bölüm. Temizik bölümüde iki alt kısımdan oluşuyor. Birinci bölümde Windows; Internet Explorer, Windows Explorer, Sistem ve Gelişmiş olmak üzere dört bölümden oluşuyor.

İnternet Explorer kısmında internet sitelerinden gelen çerezleri, geçici dosyaları, bellekteki son gezdiğiniz web sitelerini ve indirdiğiniz dosyaların kalıntıları silinir. Windows exploler kısmında son okuduğunuz yazılar dökümanlar, başlat menüsünden çalıştır`a yazdığınız yazıları, yaptığınız aramaların kayıtları silinir. Sistem kısmında ise belkide sürekli kullandığımız çöp kutusu, geçici dosyalar silinir. Gelişmiş kısmı ise isteğiniz doğrultusunda açılıyor.Seçeneklere göz atarak gereksiz bulduğunuz diğer dosyalarıda silebilirsiniz.Diğer kısım uygulamalar ise program yüklerken veya arşiv dosyarları çıkarılırken geçici olarak temp klasörünü kopyalanan programların atık dosyalarını temizlendiği kısım.

İkinci ana bölüm Sorunlar`da kayıt defteri bütünlüğü ve dosya bütünlüğü olmak üzere iki alt kısımdan oluşuyor.Kayıt defteri bütünlüğünde windows register(kayıt defteri) de oluşan bozukluklar onarılıp ve gereksiz kayıtlar siliniyor. Dosya bütünlüğünde Start (başlat menüsünde) kullanılmayan kısa yollar siliniyor.

Son ana kısım Araçlar ise kaldırılamayan programları sisteminizden silmenizi sağlıyor. Bu bölüm daha çok denetim masasından program ekle / kaldır da sorun çıkartan programları kaldırmanız için ideal.

[sweatcell]