İndirnet.org » Internet » Sohbet İletişim » Windows Live Messenger
indir
Windows Live Messenger
 

Windows Live Messenger

Download
Windows Live Messenger
Versiyon : 8.5
İndirilme : 5347 [Bu Hafta:2]
Dil : Türkçe
Üretici Firma : Microsoft Corporation
Eklenme Tarihi : 21-05-2008 [sweatcell]
Platform : Windows (Tümü)
Dosya Boyutu : 2.4 MB
Uninstall : Var
Lisans : Ücretsiz
Kısıtlama : Yok
Editör Puanı :
Kullanıcı Puanı :
 1 2 3 4 5

Bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen online mesajlaşma programı Windows Live Messenger`in son versiyonu. Bu sürümüyle Windows Xp altı işletim sistemlerininde kullanılabilecek olan Windows Live Messenger, eski isminede (Msn Messenger)  veda etti.

Windows Live Messenger kurmak için WLInstaller.exe adında indireceğiniz paket yükleyicisini çalıştırın. Windows Live Messenger dışında size ek programlar sunacaktır. Bunlar writer (blogunuzda kolayca zengin içerik yayımlayın), mail (tek bir yerden tüm e-posta hesaplarınıza erişin), toolbar (herhangi bir web sayfasından arayın) ve fotoğraf galerisi (fotoğraflarınızı ve videolarınızı kolayca organize edin). Bunlardan istediğinizi seçip kuruluma dahil edebilirsiniz. Kurulum süresi seçtiğiniz ek programların boyutuna bağlı olarak uzayabilmektedir.

Windows Live Messenger Genel Özellikler:

+Arkadaş listenizde gruplar oluşturabilir, listenizi gruplara göre veya çevrimiçi/çevrimdışı olma durumlarına göre sıralayabilirsiniz.

+Listenizde ekli olan kişilerle yazışabilir, web kamerası aracılığıyla birbirinizi görebilir, sesli arama sayesinde de aynı zamanda birbirinizle konuşabilirsiniz.

+Listenizdeki kişilerin durumlarını görebilir, Messenger`a girdiklerinde (çevrimiçi hale geldiklerinde) onlarla yazışabilir veya çevrimdışı olsalar bile mesaj yazabilirsiniz. Çevrimdışı olarak gönderdiğiniz mesajlar, kişi çevrimiçi olduğunda kendisine iletilir.

+Gizlenmek istediğiniz durumlarda çevrimdışı görünebilir ve bu durumdayken istediğiniz kişilerle yazışabilirsiniz. Ancak görüntülü yazışma ve dosya gönderme gibi özellikleri kullanabilmek için çevrimiçi durumuna geçmeniz gerekir.

+Listenizdeki kişilerle bilgisayarınızdaki dosyaları paylaşabilir ve çevrimiçi durumdayken bilgisayarınızdaki bir dosyayı onlara gönderebilir ve onlardan dosya alabilirsiniz.

+Yeni ileti, e-posta, titreşim vs. aldığınızda isteğinize bağlı olarak görüntülü ve sesli olarak uyarılırsınız.

Bir arkadaşınızla konuşurken başka arkadaşlarınızı da konuşmaya davet ederek bir telekonferans yapabilirsiniz.

+Listenizdekilere Messenger`ın içinde bulunan ve sonradan ekleyebileceğiniz hareketli ifadeler, göz kırpma animasyonları ve titreşim gönderebilirsiniz.

+Messenger pencerelerinizin renklerini ve arkaplanlarını istediğiniz gibi değiştirebilir ve size özel bir görünüm oluşturabilirsiniz.

 

Kurulum sonrasında veya kurulum sırasında hata alıyorsanız:

1-) Güncel olmayan windows xp sürümü kullanıyorsanız Windows Update Agent yazılımını kurunuz.

2-) Windows installer 3.1 sisteminizde yüklü değilse programı indirip yükleyin.

[sweatcell]